TDE 2017/04/10

Písmo: A ++ A --

TOMOVY DENNI EMAILY >>> PONDELI, 4/10/2017
========================================

Citovane obchody referuji k Metodam vyucovanym v Prvnim Csl. Komoditnim Kurzu. Nikdy nevstupujte do obchodu, nejste-li ochotni unest riziko ztraty vymezene vasim SL. Nikdy neobchodujte bez nejake formy SL. Obchodovani komoditnich trhu je vysoce rizikovou investici. Tyto TDE slouzi primarne pro vas papirovy trenink a reflektuji veskere Tomovy otevrene futures (nikoli opcni ci akciove) pozice na opravdovych trzich; nicmene ne nezbytne v rozsahu vsech zde citovanych obchodu.
::
Pro všechny nové čtenáře TDE; zde jsou mé základní podmínky pro vstup do pozic;
S příchodem elektronických trhů (namísto burzovního parketu, kam se jako malí obchodníci už nedostaneme) se ve většině trhů rozrostlo časové rozpětí otevíracích hodin; já se však i přesto na elektronice snažím kopírovat otevírací rozvrh tradičního parketu, kdy se obvykle i na Globexu odehrávají nejlepší objemy obchodů.
Dříve striktně stranou čekanou OR dnes uvažuju jen formálně (tj. počkám na zrcadlové otevření parketu, kdy si elektronická cena skočí/popojede, má-li k takovému OR-pohybu dojít). V případech, kdy přijdu k trhům dřív nebo později než zní parketová open, neuvažuju OR vůbec.
V případě předem plánovaných daytradů (tj. plán vystoupit na SL/PT/MOC téhož dne) nevstupuju později než ¾ délky (parketové) seance. U plánovaných pozičních obchodů mi nevadí vstoupit i později.
V situaci hůř trendujících, cik-cakujících trhů a velmi často u plánovaných daytradů preferuju vstupovat předem určenou vzdálenost nad/pod poslední C. To mi přináší lepší akčnost a vstupní exekuci, než kdybych čekal na tradiční místa nad/pod H/L, což však v dobře trendujících trzích a pozičním obchodování nadále činím.
::
Legenda v TDE často používaných zkratek;
SBBA = (sell below, buy above) = prodat pod podlahou a koupit nad stropem v úzké cenové dráze – channelu, anebo našem trojúhelníkovém SBBA pennantu.
SL = stop loss, PT = profit target = profit taking neboli moje cílová meta.
RRR = Risk/Reward Ratio, neboli potenciál mého rizika versus zisku, vždy musí být alespoň 1:2 anebo lepší.
S = support neboli podlaha, R = resistance neboli strop.
Pts = points neboli body, Ct/Cts = Cents neboli centy. Zkrátka jednotky, ve kterých jsou kotovány trhy.
UT = uptrend, DT = downtrend, OR = opening range neboli otevírací rozpětí,
OG = opening gap neboli otevírací mezera, NOG = nevyplněný OG.
H = high, L = low, C = close.
MOC = výstupní příkaz “Market On Close”,
::
=======================================
OBCHODY
=======================================

MENY (kontraktni mesic: cerven – M6)

V cervnovem Aussie po patku DT, zitra pokus o SBBA s trendem i proti, vstup cca 15pts kolem C s 15/60 dennimi SL/PT vystupy, jinak drzet pres noc, pokud se stazenymi stopy.

Britska libra BP/QBP: silny medvedi pohyb patecni libry mi utekl v noci, bez prodeje. Na zitra nic, bez formace.

Kanadsky dolar CD/QCD: za 7476 v patek v noci strefeny zakladni stopy mych 7461-59 kratkych pozic pro ztratu $162 na lot. Pondeli nic, bez formace.

Euro EC/QEC: bez formace.

OBILNINY (kontraktni mesic: kveten/cervenec – K/N6)

Kukurice C/ZC: dal drzim sve ctvrtecni (362.75 az .50) kratke pozice, SL nad patecni H, v pondeli 15ct PT pod C, jinak zajem drzet.

Psenice W/ZW: dal drzim sve ctvrtecni (426.5 az 426.0) kratke pozice, SL stazeny u vstupu, v pondeli 15ct PT pod C, jinak zajem drzet.

Sojovy srot SM/ZM: na zitra bez vstupni formace.

MASA (kontraktni mesic: cerven – M6)

Hovezi LC/LE: za 11172 v patek venku na nastavenych PT mych ctvrtecnich (10985) long pozic s profitem $747 na lot. V pondeli novy pokus o SBBA s UT i proti, vstup cca 22pts kolem C s 30/150 dennimi SL/PT vystupy, jinak drzet pres noc.

Veprove LH/HE: za 7317-15 na open v patek venku na stazenych SL mych (7232-37) long pozic, profit $329 na lot. V pondeli na zaklade patecni vnitrni usecky pokus o SBBA na obe strany cca 22pts kolem C s 30/150 dennimi SL/PT vystupy, jinak drzet pres noc.

SOFT TRHY (kontraktni mesic: kveten/cervenec – K/N6)

Kakao CC: za 1999 v patek strefa nastavenych PT mych (2093-92) kratkych pozic pro zisk $934 na lot. V pondeli novy pokus o SBBA s DT i proti, vstup cca 22pts kolem C s 30/150 dennimi SL/PT vystupy, jinak drzet pres noc, pokud se stazenymi stopy.

Kava KC: patecni jizni prulom utekl predcasne, severni za 13835 nakoupen, na MOC za 14020 venku s profitem $694 na lot. V pondeli nic, vnejsi usecka.

Krasny payday to byl, v patek. Dobre si zapamatovat pro ty dny, kdy to skoro vsechno bude padat naopak. Budte zdravi!

=======================================
Copyright (C) 1998-2017 Display Systems International Ltd. Vsechna prava vyhrazena.
Redistribuce techto emailu v jakekoli forme odporuje autorskemu zakonu a je vyslovne zakazana.