Chmurné zkušenosti 2

Písmo: A ++ A --

Šárka S. napsala:

Ahoj Tome,
dovol, abych se Ti představila – jmenuji se Šárka a doposud jsem se živila novinařinou. Vzhledem k tomu, že jde u nás (v ČR) vše cenově nahoru a honoráře směrem dolů, jsem nucena volit jiný zdroj obživy a přes různě křivolaké cestičky jsem se dostala až k Tobě.

Až donedávna jsem o burze jen tu a tam zaslechla a jeho účastníky měla spíš za hráče – hazardéry.

Ale zhruba před dvěma měsíci mě kontaktoval nějaký pan Kříž z Brokers-job a nabízel mi, podle mě, úplné nesmysly v ceně 22.000,-Kč, s tím, že je mám do měsíce zpátky. Nejsem zvyklá jednat bezhlavě, takže jsem si vyžádala čas na promyšlení a k mému velkému překvapení jsem zjistila, že komoditní obchodování není u nás novým pojmem. Žádná společnost však neměla tak vysoké ceny jako pan Kříž.

Zkontaktovala jsem se s pány z Finančníku, panem Podhajským a Nesnídalem a chtěla jsem slyšet jejich názor na nabídku pana Kříže. Slíbili mi, že půjdou se mnou na schůzku s ním, ale poté si to rozmysleli a to mou počáteční důvěru obrátilo v nedůvěru k nim.

To jsem pořád ještě nevěděla o Tobě. Byla to souhra náhod, že jsem se podívala na Komodity.cz a pak už jsem jen četla a četla….. a dnes už můžu říct, že veškeré jiné společnosti jsou nejspíš jen kopií Tvých prací. Mnohdy jsou zkopírovány doslovně celé odstavce, ale co naděláš, že? Mě takhle ČT ukradla dvě soutěže a také nic nenadělám.

Nejlépe pracovat sám pro sebe a být naprosto nezávislý. Jen nevím, jak mi to půjde. Monopoly hraji ráda a jdou mi. Tak trochu mi toto investování onu hru připomíná. Byla bych Ti moc vděčná, kdybys mi chvíli pomáhal, což od Tebe vyžaduje asi většina lidí, kteří Ti píší.

Zkontaktovala jsem se na Tvé doporučení s Peterem Večeřou a doufám, že budete mít se mnou dostatek trpělivosti.

Asi se tomu budeš smát, ale před rokem mě někdo vytuneloval konto a loni v listopadu mě jeden bídák okradl o posledních 50.000,-kč. Jinými slovy, co vydělám mě hned někdo ukradne. Začínám mít pocit, že už poctiví a normální lidé jsou velkou vzácností.

Jo, abych se ještě vrátila k pánům z Finančníku – mysleli asi, že o tomto druhu podnikání chci psát a z toho, co mi poslali mailem, mám pocit, že o tam zas tolik nevědí a nejsou si moc jistí, i když se prezentují jako dlouholetí obchodníci. Jejich odpověď Ti jen tak pro pobavení posílám.

Těším se na případnou spolupráci a snad někdy i na viděnou.

Šárka