Pozdrav z Mostecka

Písmo: A ++ A --

Bohuslav V. napsal:

Před dvěma lety jsem odešel do důchodu po téměř 29 letech práce na hnědouhelném dole. Po celý svůj život jsem měl jeden velký, možná neskromný, sen. Prožít své stáří na prostorné, horské farmě, kde bych ve zdravém prostředí mohl chovat svou tajnou lásku – koně, a vychovávat svých devět vnoučat od svých čtyř dětí. Před dvěma lety, v malém panelákovém bytě a s nevelkým důchodem, jsem však jen málokdy pomyslel na tento svůj sen.

Letos v létě se mi však dostal do rukou Váš manuál, zcela náhodou od svého bývalého kolegy z práce. Během následujících dvou týdnů jsem již začal studovat svůj vlastní výtisk manuálu, a nechal si domů do svého bytu nainstalovat internet. Všechno se to seběhlo ohromně rychle – další 2 týdny jsem obchodoval na papíře, doslova ve dne v noci, přiznávám, že jeden den jsem napočítal až 12 hodin papírového tréninku! Chtěl jsem co nejdříve začít vydělávat opravdové peníze, avšak na druhé straně jsem nechtěl podcenit svou papírovou přípravu, vždyť peníze, které jsem se rozhodl do obchodování vložit, jsem měl jen jedny, a to nikterak velké ($1,100).

Měsíc srpen byl mým prvním obchodním měsícem, a měsícem, na který do konce svého života nezapomenu: díky svému malému počátečnímu kapitálu, jsem nejdříve nakoupil 1 kontrakt v kukuřici, následoval 1 kontrakt v kanadském dolaru, další, tentokrát již 2 kontrakty v kukuřici, a dva kontrakty v kakau. Během těchto 4 obchodů, provedených během dvou týdnů (stále se snažím vybírat si mezi množstvím příležitostí a obchoduji velmi málo) se mi můj malý $1,100 obchodní účet zvětšil na $4,760 o necelé dva týdny později! Věřili byste tomu?

Veřte mi nebo ne, dostal jsem nikoli obchodní horečku z úspěšného začátku, ale – světe div se – začal jsem se strachovat o své vydělané tisíce a začal si vybírat obchody ještě opatrněji! Nyní, po celkem 9 týdnech obchodování, mám za sebou celkem 23 obchodů, z nichž bylo 16 vítězných a pouze 7 skončilo vždy s velmi malou, omezenou ztrátou, přesně podle záchranného plánu.

Můj obchodní účet má nyní hodnotu $9,320, ale pozor – po 6 týdnech obchodování jsem si nechal svým brokerem poslat na můj sporožirový účet ekvivalent 3,000 dolarů – tolik peněz pohromadě můj účet nikdy předtím neviděl!

A hádejte, o čem to teď stále častěji sním, který troufalý sen se mi stále častěji vrací. Často teď na podzim jezdím se svými vnoučaty na projížďku do hor nad městem, a potají se poohlížím po nějakém příhodném stavení… Jsem si velmi jistý svými plány, mám poprvé v životě pocit, že jsem závislý pouze na svých vlastních schopnostech. Jen počkejte, určite ode mě ještě uslyšíte, počítám, že tak za dva roky bych Vás mohl pozvat k prohlídce toho, o čem sním. Není to přece od Vás k nám tak daleko…

A ještě něco. Naučil jsem už Vaše obchodní principy své dva syny, a vím, že až přijde čas, přijde řada i na všechna vnoučata… Děkuji.