Videotrendy 2015: příběhy místních a GoPro selfies

Písmo: A ++ A --
Sdílet

Ačkoli tu ze známých důvodů často referuju do vailského videomarketingu, neznamená to, že pro koncernové stromy nevnímám či nerespektuju les kvalitní filmařiny ostatních resortů. Naopak: za dlouhodobého krále produkce lyžařského porna považuju kanadský Whistler.

mtxwbNejvětší skiresort severní Ameriky, o jehož vyhrocených zákulisních poměrech jsem psal ve SNOW 40/2008 (v době, kdy okolnosti stále vřely), byl 3 týdny před zapálením ohně domovské Olympiády 2010 soudně odebrán krachujícímu Intrawestu (resp. jeho formálnímu kupci Fortress IG, který za středisko přestal splácet úvěr). Po skončení her byl zformován nový vlastnický holding, upsaný na podzim 2010 na akciové burze v Torontu (TMX:WB). Titul si vede velmi dobře.

Díky masivním prostředkům na Olympiádu si středisko v letech 2008-10 najalo nejlepší dostupné profesionály na prakticky každou oblast svého provozu, od marketingu po technologie. Množství z nich zůstává ve službách úspěšného megaresortu dodnes. Platí to i pro filmařskou skupinu – Whistlerem produkované klipy patří od časů OH mezi všestranně nejlepší na světě.

Pro letošní sezónu středisko vyprodukovalo ucelenou sérii krátkých promo filmů nazvaných Beyond; každý z nich vypráví příběh reálných místních lidí a buduje/posiluje vnímání značky střediska. Jde o jeden z nejzřetelnějších marketingových trendů horské branže posledních let; blíže tyto tendence zmiňuju ve výběru ski-marketingových vizuálů ve SNOW 84 a ve zdejším přehledu letošní vailské produkce.

Jiným místním lyžařům přimontoval tamní marketing na přilbu GoPro Hero 3+ kameru a nechal je odjet jejich běžný den v prašanu v rámci hranic střediska. Ze stopáže pak sestříhal krátký klip propagující typický whistlerský den, v sérii nazvané Any Day Lines.

Práce whistlerských marketérů mě tak ani letos nezklamala. Nechávají si laťku nastavenu pro sebe i pro ostatní soupeře zdravě vysoko; už jen navázat jakoukoli novou produkcí na úroveň předešlé neprobíhá samozřejmě a zadarmo. Záviděníhodně činorodé prostředí pro nový pohyb dopředu a nahoru!

Tom


Sdílet