Throwback Thursday: Jan Hudec v roce 1995

Písmo: A ++ A --
Sdílet

Lyžařský matador, Čechoaustralan Milan Trnka Stevens, vzpomíná na závodnické začátky Jana Hudce v devadesátých letech.

MTS Hudec1

„Snímek pochází z roku 1995, kdy Honzovi Hudcovi bylo asi 14 let. Začali jsme se na svazích potkávat od jeho asi třinácti let, jeho táta s ním často jezdil na zimu do Evropy trénovat na ledovce a spojoval cestování s různými domácími závody. Vycházel z toho, že v Čechách měli určité zázemí, i když do Kanady odešli už v roce 1982 – tehdy emigrovali s desetiměsíčním Honzíkem přes Jugoslávii do Itálie, na čtyři roky do Německa a nakonec do Kanady.

Když jsme se potkávali, povídali jsme si spolu o trénování i technice a občas jsme na kopci společně trénovali. Táta Hudec s mladým Honzou a já se svým synovcem Jakubem Trnkou.

Jakub byl v té době tady v ČR na absolutní špičce; ve slalomu i v obřáku byl první v tabulce. Sice byl o rok starší než Honza Hudec, ten ale jezdil na lyžích od malinka, kdežto Jakuba jsem začal trénovat až v jeho třinácti letech. Okamžitě mu to šlo a začal v Česku vyhrávat všechny závody. Na mezinárodní úrovni měl úspěchy například v Rakousku na Winterspiele (1. místo)  nebo v Itálii na Topolinu, kde se umístil na bedně. V Kanadě na Whistler Cup byl v jedné disciplíně čtvrtý, a tak dál.

MTS Hudec

Honza Hudec v dobách tohoto snímku (1995) býval v tréninku i závodech zhruba o vteřinu až dvě za Jakubem, takže jeho táta se velmi zajímal o to, jakým způsobem trénujeme; dalo by se říct, že nás svým způsobem zčásti kopírovali. Koneckonců jako spousta ostatních v té době.

Když později začal mít Honza Hudec velké výsledky, taky jsme se občas potkávali, zejména na ledovcích.

Dneska je z Honzy čerstvý veterán, ale pořád má potenciál velkých úspěchů v klouzavých disciplínách. Doufám, že mu to vyjde a letos si za Českou republiku připíše opět nějaké body ve Světovém poháru, možná že se i umístí na medailových místech.“

↓ Honza Hudec o bezmála dvě dekády později coby bronzový medailista ze sjezdu v Soči;

Jan Hudec Nov 2014

OLY alpine skiing 20140216

Medal Ceremony - Winter Olympics Day 9

Volně zaznamenáno na základě Milanova vyprávění.
Fotografie © Milan Trnka Stevens, © JanHudec.com

Tom Řepík
Expertní textař tuzemského horského byznysu.
Analyzuje PR trendy pro jednoho z globálních lídrů branže.
Marketingový mentoring | copywriting | krizová komunikace v oboru
[Kontakt]


Sdílet