To prase norský II.

Písmo: A ++ A --
Sdílet

Málokdy se tak rád pletu ve svých úsudcích, jako nedávno, když jsem psal o Petterovi vyklízejícím královské pozice.

northugJenže se zdá, že norský prase chytlo saze v nejpříhodnějším čase a v aktuální Tour de Ski vodí všechny soupeře za frňáky, včetně největšího rivala, krajana Sundbyho, s nímž si vzájemně nevymění ani pohled, natož aby podali ruku.

V dnešní 25 km stíhačce v italském Toblachu (v němž není ani vločka přírodního sněhu) se asi 24.75 km vezl za kvartetem, jež tahal právě buldog Sundby, aby ve finiši král ukázal, komu že dál patří patent na největší charisma a mediální pozornost soudobého xc lyžování.

Nebyl by to Petter Northug, aby se na lajně okázale nechytil za startovní číslo s reklamou jeho domovské laufařské stáje Coop.

Tímhle kouskem si Petter snad řekl o finišmanskou pozici ve štafetě MS, jež se letos pojede v nejlepším možném místě pro potenciální novou provokaci: švédské Mekce běžeckého lyžování, Falunu.

Jak řekl v dnešním rozhovoru v cíli, zcela vědomě škudlí na bonifikacích vítězných finišů každou vteřinu, protože nedělní výjezd do sjezdovky Alpe de Cermis nenávidí a vždycky tam shoří. Chlápek je sprinter, ne vrchař. Něco jako Ota Zaremba, když by si natáhl harapesky ze spandexu, sedl na silničku a vyšvihal v tempu stoupání na Grůň.

Málokdo při dojezdu na Cermis trpí víc – a ztratí víc – než norský prase Petter

https://www.youtube.com/watch?v=HfQOBjA1Zko

Jedna z velmi mála šancí na odvetu těch tun škodolibostí od norského prasete pro jeho úhlavní živý terč, Švéda Marcuse Hellnera, přichází právě v serpentýnách sjezdovky na Alpe de Cermis

https://www.youtube.com/watch?v=YCnYzv7xBhA

Jejich údajná rivalita (věci bývají jinak, než se jeví) je vděčným tématem pro skandinávská média. Co zde vypadá jako nestranná reportáž o vztahu dvou populárních celebrit svých zemí, je mistrně zrežírovaným PR produktem pokerové firmy PokerStars, vpašovaným před oči 20mio+ skandinávského publika. Zapojen i Boris Becker, významný investor v PS projektu.

https://www.youtube.com/watch?v=PeOW1BT0fU4


Sdílet

1 komentář u „To prase norský II.

  1. Pingback: Update + update | Blog Kravskej Kluk®

Komentáře nejsou povoleny.