Zákulisně od Bobří řeky

Písmo: A ++ A --
Sdílet

BCV coloradském středisku Beaver Creek, jež bude spolu se sousedícím Vailem pořádat únorové mistrovství světa v alpském lyžování, finišují přípravy na próbu MS, víkendové závody Světového poháru. Už dnes tu začíná první oficiální tréninkový den, od pátku do neděle se závodí.

V galerii níže fotodokumentace z finálních příprav, pořadatelská videa z tři roky trvajících prací na propojení legendární sjezdovky Birds of Prey s novým Raptorem a video vzniku unikátní kombinované „Chondoly“ Express 6.

Necelé 3 km dlouhá sjezdovka Birds of Prey vznikla v 90. letech pro účely předchozího MS (1999), projektoval ji Bernhard Russi, ikona v branži. Celý prostor se nachází ve vysoké nadmořské výšce coloradských Rockies, startuje se v 3500 metrech nad mořem, dojezd je v 2700 m výšce.

Nově se pro účely únorového MS sjezdovka propojila s novým Raptorem; na Birds of Prey (Draví ptáci) pojedou muži, na Raptoru (jiný výraz stejného významu) ženy.

Fotogalerie z finálních příprav sjezdovky od pořadatelské skupiny Talon Crew Beaver Creek;

Unikátní zákulisní video z přípravných prací pro nový Raptor (ženský sjezd MS 2015). Všimněte si technologie kácení stromů a rovnání klád – na jeden strom stroj potřebuje 5 vteřin času.

Druhá část videa z příprav Raptoru. Speciální dělnická parta rozbíjela kameny ze sjezdovky 4 týdny v kuse.

Tzv. „Chondola“ Centennial Express 6 je nejdelší kombinovanou lanovkou na světě, obsluhující nejdelší sjezdovku Beaver Creeku, 4,5 km dlouhou Centennial.


Sdílet

1 komentář u „Zákulisně od Bobří řeky

  1. Pingback: Týden do MS | Blog Kravskej Kluk®

Komentáře nejsou povoleny.