Daytrading na mini účtu

Písmo: A ++ A --
Sdílet

(Q)
… důvod proč se sháním po brokerovi s co nejnižší komisí je ten, že potřebuju nutně otestovat můj nový systém pro daytrading Mini Dow indexu při minimální výši učtu (asi 300 USD). Na papíře to mám s dobrým úspěchem otestováno, teď potřebuju test v reál prostředí. Mám plán utrhnout si 35 až 70 USD denně ale pravidelně, to mi stačí. 

(A)
Bezpochyby pozoruhodná myšlenka.

Předpokládejme, že ji míníš vážně. Dále předpokládejme, že skutečně vyděláš $35-70 denně, což se na první pohled zdá velmi realistické, dosažitelné, nikoli nemožné.

Předpokládejme, že začneš se svými $300 a ať jsme konzervativnější (a též ať se mi pohodlněji počítá), nevyděláš svým daytradingem denně $70, nýbrž pouze $30 čistého.

Což znamená, že své peníze zhodnocuješ 10% denně. Čímž si za dva týdny vyděláš 100%, neboli zdvojnásobíš svůj původní účet.

Což ti umožní již daytradovat se dvěma minikontrakty místo původního jednoho, eh? A za další dva týdny ti tvá plánovaná výkonnost umožní znásobit i tuhle již znásobenou částku.

Snažil jsem se teď do svého stolního kalkulátoru nasázet údaje a vypočíst tvůj roční výdělek, avšak chudák stará mašina nemá tak dlouhý displej, aby se tam tvá suma vešla.

Další pokus na již sofistikovanější technologii byl úspěšnější: tvá roční návratnost bude zhruba 60-miliontý násobek tvého počátečního vkladu.

Nyní, pokud jsem byl na začátku s tvým $30 výdělkem příliš opatrnický, a ty bys vydělával denně $60, tvá roční návratnost by byla 9000 triliónů. Tedy, já osobně si pod tím číslem neumím NIC představit, ale co na tom záleží…

Jakkoli je tato odpověď míněna jako absurdní glosa, možná i přesto by bylo záhodno v dnešním praštěném světě připojit nyní pod tento text standardní Prohlášení
o riziku a o hypotetičnosti kalkulovaných sum,
v reálném světě *NEDOSAŽITELNÝCH*…

Ačkoli, nejeden klasik již pravil, že nic není nemožného. Tudíž – alespoň *doposud nikým nedosažených*.

Mimochodem, pokud bys jich poprvé dosáhl právě ty, nikdo by nebyl šťastnější než naše vláda – protože daně, které bys ze svých pravidelných 30 či 60 babek denního výdělku zaplatil, by dost možná daly naši zemi konečně do pořádku.

Dost však ironických legrácek. Pokud přežiješ se svým $300 účtem jeden jediný měsíc aktivního daytradingu, pravděpodobně budeš mít všechno či většinu toho, co budoucí úspěšný daytrader mít potřebuje.

Tom


Sdílet