Houby prašan, hulení!

v

od

Loňská sněhová sezóna byla v Americe, na rozdíl od té v centrální Evropě, poměrně slušná. Ne vynikající – natož rekordní, ale slušná. 56 milionů lyžařských návštěv, zhruba o 1,5% slabší součty, než v předešlé zimě. Zejména v kalifornské High Sieře a na západním pobřeží obecně to vloni nebylo se sněhem kdovíjak dobré.

coloFakticky jediným americkým státem, kterému návštěvy vyrostly a dokonce si stanovil historický rekord, bylo Colorado (12.6 mio návštěv, +8.4% nárůst oproti předešlému pětiletému průměru).

Povrchním pohledem by se mohlo zdát, že za to může vždy dokonalý prašan třítisícovkových coloradských Rockies.

Ne, že by nejspíš taky nemohl. Jenže: Colorado je taky jediným americkým státem, v němž se prodává legálně konopí (každému nad 21, stejně jako alkohol).

A v Coloradu vloni proběhl jeden unikátní rozsáhlý průzkum – nikdy předtím směrem k lyžování takto komplexně neprovedený – ve spolupráci s hlavními coloradskými lyžařskými městy, nezávislými privátními konzultanty, Boulderskou Univerzitou, státní agenturou pro regulaci marihuany a sdružením pro legalizaci marihuany Marijuana Policy Project.

Hlavní závěr výzkumu?

90% všech turistů v coloradských lyžařských střediscích si tam koupilo trávu.

Vládní agentura Colorado Tourism hned začala souvislost mezi rekordní návštěvností a výsledky výzkumu bagatelizovat. Jenže některé věci se zdají být jasné, jak nos mezi očima.

Tom