Killingtonský svěťákový videomarketing: inovátoři, ne imitátoři

Písmo: A ++ A --

Tento víkend se jede ve vermontském Killingtonu ženský Světový pohár, prvně od sedmdesátých let. Při té příležitosti chci killingtonské „Bestii“ spontánně složit hold pro jejich inteligentní videomarketing.

Zkraje týdne jsem tu napsal, že nic není v marketingu důležitějšího než lidská bytost – s vlastní identitou, tváří, jménem. Před startem letošní zimní sezóny přišel vždy invenční a vtipný killingtonský marketing s dosud v oboru nepoužitým konceptem: záznamem zákulisní diskuze střediskového vedení u kulatého stolu při příležitosti příprav SP.

Diskuzi nastříhali do segmentů o krátké stopáži, v každém spotu se nešetří emocemi, taky upřímností a transparentností;

Ve své jednoduchosti a originalitě jde o jednu z nejlepších marketingových videosérií, co jsem kdy v téhle branži viděl.

Vůdčí osobností střediska i dieslovým motorem jeho marketingu je killingtonský šéf Mike Solimano, jenž chybí v málokterém promo spotu; v následujícím (opět – jak neortodoxně pojatém!) rozhodně chybět nemohl…

Možná nejpozoruhodnějším marketingovým nápadem bylo zabalit do střediskového brandingu zákulisní reportáž z výroby unikátních skleněných trofejí, na něž si dnes a zítra sáhnou ty z žen, jež nejrychleji sjedou killingtonskou černou Superstar;

Nač chtít k téhle kráse cokoli dodávat.

Přeju Killingtonu úspěšný víkend a já se k jeho chytrému videomarketingu vrátím ještě druhou částí nesvěťákových spotů, o nic míň pozoruhodných.

Tom Řepík
Expertní textař tuzemského horského byznysu.
Analyzuje PR trendy pro jednoho z globálních lídrů branže.
Marketingový mentoring | copywriting | krizová komunikace v oboru
[Kontakt]