Socialismus v Americe? Lyžování za babku!

Písmo: A ++ A --
Sdílet

V Coloradu, nejdražším lyžařském státě Ameriky s vailskými a aspenskými skipasy s trojcifernou cenovkou, bude možné lyžovat za kýžený jeden dolar za den.

Tamní noviny Steamboat Today předevčírem oznámily, že městská rada kovbojského Steamboat Springs vážně uvažuje, že v nadcházející sezóně nabídne v malém příměstském areálu Howelsen Hill, naproti proslulému „velkému“ Steamboatu, denní lyžování za $1.

„Chceme jen dostat víc lidí na tento malý historický kopec, víc lidí do tamního snowparku,“ lapidárně zaznělo z rady.

Na naše kontinentální poměry naprosto snový areál s příměstským alpským i běžeckým lyžováním, terénním parkem, skokanskými můstky, kluzištěm, snowtubingem a třeba i westernovou rodeo arénou je ve vlastnictví i provozní správě města. Dolarové denní vstupné by se týkalo veškerého sjezdového i běžeckého lyžování.

Jednoho napadá – to se to pak přivádí nové duše na sníh, ne?

Kolegové ze skibyznysu odhadují, že město tím přijde o jistý příjem přes 100 tisíc dolarů, který by jinak utržilo za běžně naceněné skipasy a sezónky.

Nad vkrádající se otázkou „proč sakra?“ není zapotřebí nijak složitě mudrovat – v roce 2018 po skončení sněhové sezóny se ve Steamboat Springs konají obecní volby na další 4 roky.

Přestože pan Milton Friedman bazíroval na své teorii, že oběd zdarma prý neexistuje, ve Steeamboatu mají k takové utopii – přinejmenším aspoň na jednu zimu – velmi velmi blízko.

Tom


Sdílet