Technologie Snowfactory v retrospektivě sezóny

Písmo: A ++ A --

Zvolna končící sněhová sezóna 2017/18 nebyla pro Snowfactory, průkopnický systém produkce sněhu při plusových teplotách od italského výrobce TechnoAlpin, ani krátká, ani nudná. V tuzemských střediscích se zabydlela už čtvrtá instalace této revoluční technologie v řadě, čímž Česko potvrdilo svůj primát světové štiky ve využívání špičkových zasněžovacích technologií. Věci se tu začaly dít už uprostřed léta.

↓ Zejména školáci – malí i odrostlejší – mohli najít ve vedrech letních prázdnin na krkonošské Černé hoře velkou bílou fůru důvodů k zapomenutí, že už za několik týdnů jim bude znovu zvonit do lavic. Koneckonců, jen o dalších pár týdnů nato začnou rolbaři právě na Černé hoře rozhrnovat první z technicky nasněžených koberců. Všechno díky nově pořízené sadě TechnoAlpin Snowfactory. Červenec 2017.


↓ V srpnu provětrali svou o rok starší Snowfactory i na Monínci pro své Letní sněhové hrátky. Předposlední prázdninový týden tak měla kam přijet vydovádět se spousta dětí i dospělých. Proč by ne, život je dobrý. Srpen 2017.

↓ V říjnu pustili monínečtí svou Snowfactory znovu, tentokrát na „plnej céres“ – jak by taky ne, když si naplánovali otevřít po roce znovu jako první středoevropský skiareál, už 26. října na své Hotelové sjezdovce. Říjen 2017.

↓ A skutečně – 26. října už byla zdejší Hotelová jaksepatří v bílém. Perfektní podmínky pro místní Burton Monínec Season Opening pár dní nato. Stále říjen 2017.


↓ O tři týdny později – o svátečním 17. listopadu otevřeli svůj první svah i na černohorském Andělu, s vydatnou pomocí vrtulových děl TR8 a TF10AM od TechnoAlpinu i laskavé mamky Přírody. Listopad 2017.

↓ Další tuzemská instalace Snowfactory nachází domov v ostravském Skalka Family Parku. Listopad 2017.↓ A zatímco klasické žluté kanóny od TechnoAlpinu na Skalce ještě čekaly na vhodné klimatické podmínky, nová Snowfactory neměla čekat na co. Rovnou do práce vyrábět bílé hromady! Listopad 2017.↓ Koncem listopadu se dočkala realizace v pořadí už čtvrtá tuzemská dodávka technologie Snowfactory – tentokrát do tošovického HEIPARKu. Systém začal hned vyrábět první sníh coby základ povrchu pro další úspěšnou sezónu tohoto moderního celoročního areálu v Oderských vrších. Prosinec 2017.↓ Koncem ledna monínečtí nechali své kontejnery od Snowfactory obléknout do nové grafiky – posílali je na výlet na brněnské výstaviště, aby hned po vykládce začaly chrlit kopce sněhu pro tamní Olympijský festival. Leden 2018.↓ Během několika dní vyrostl na výstavišti ve Štatlu běžecký a biatlonový mini-okruh a hned vedle mini-snowpark. Únor 2018.


↓ Radost přinášel v Brně sníh od TechnoAlpinu od rána do večera, po celou dobu konání Olympijského festivalu. Díky, Snowfactory! Únor 2018.
Připravili: Zuzana Holášová & Tom Řepík
Fotografie: © Facebook střediskových provozů

Sdílet