Tomova privátní černá listina

v

od

(Q)
Jedna místní firma (Ardeus, p.Jiří Mazur) mě lanaří na obchodování CFD přes brokerskou firmu G.C.I. z Belize. Víš o ní prosím Tě něco bližšího? Nabízejí dobré podmínky, ale četl jsem o nich také nějaké náznaky, že s nimi nemusí být všechno v pořádku a jsem na vážkách. Nevíš o nich Tome něco co by mi pomohlo s rozhodnutím? Díky Ti předem!

(A)
Obecně se mezi komunitou traderů má za to, že GCI Financial NENÍ košer, a že v Belize je registrovaná záměrně, aby na ní nikdo z poškozených tak snadno nemohl. Osobní zkušenost s nimi přirozeně nemám, avšak vím o několika lidech, kteří se u nich spálili a mají ty nejpádnější důvody se domnívat, že GCI nehrají fér. Přikládám čerstvý zápis Skype rozhovoru právě s jedním z ex-klientů GCI Financial; závěr si o tom udělej sám svůj vlastní. Můj instinkt zní jednoznačně: držet se od GCI (a jí podobných sídlících v právně nedostupných offshore oblastech) zatraceně daleko.

[15:50:07] creator : zdravim, zistil som ze gci financial su podvodnici.manipuluju ceny ich cfds a nedovolia uzatvorit ak je klient v zisku proxy error. ziskal som aj nezavisle analyzy kde to potvrdzuju traderi
[15:53:24] creator : gcitrading.com toto je stranka podvodnikov je to jedno velke divadlo na deme ste stale v pluse
[15:54:09] creator : obrali ma o 500$ no skoda ze sa to neda zistit bez penazi ze ide o podvod
[15:56:07] creator : Ardeus to robi preto lebo s kazdeho poplatku co klient zobchoduje ma polovicu.aj mne to gci financial ponukali no na podvodoch nerobim ani za peniaze.
[15:56:53] creator : vetsina klientov na to ani nepride ze boli podvedeni ved vetsina traderov v trhoch straca..
[15:57:38] creator : moj pocit ze cenu manipuluju sa potvrdil ked som dal do google gci financial manipulation price
[15:59:02] creator : vy ste mi radili dobre su v Belize nieco to bude divne…no 50$margin a platforma zdarma su pre zacinajuceho klienta tak lakave..
[16:02:03] creator : Smutne je to ze klienta jednorazovo oberu pricom keby mu dali zarobit tak mozu na poplatkoch zarabat aj 20 rokov….
[16:04:05] creator : uz budem obchodovat len cez regulovane trhy,oni su tvorca trhu aj broker sucasne a tak to zneuzivaju
[16:04:41] creator : som sa cudoval ze ich klienti nemozu byt americania asi sa boja ze by ich povlacili po sudoch
[16:05:34] creator : dalo by sa vytvorit alianciu poskodenych a storpedovat ich s trhu no dokazat im to bude tazke
[16:09:05] creator : Belize to su nezavisle ostrovy mozeme im prd a oni to vedia

(Q)
Se zajmem sem si precetl vas clanek o vasich studentech Podhajsky + Nesnidal a byl jsem moc potesen.
Nevim zda vas to vubec zajima a zda -li o tom vite, proti temto „vymejvacum
mozku“ se postavila spolecnost czwech-wealth kterou vede opravdu dlouholety
a zkuseny trader pan Turek (mozna se i znate?), a oni mu ted delaji nemale
problemy, podavaji stiznosti na COI, posilaji stiznosti vsude po uradech,
podavaji trestni oznameni a podobne, jestli vas dana problematika zajima,
prosim nahlednete…

(A)
Zmíněný článek se pochopitelně netýká pouze jich.

Stalo se už takovou podivnou tradicí, že v Čechách i na Slovensku se každoročně na svět vyklube hned několik takovýchto novodobých investičních vzdělavatelů, deklarujících se za mnohaleté úspěšné obchodníky a nabízející (obvykle na internetu, a nezřídka anonymně) placené poradenství v nejrůznějších formách.

Protože jsem o nich už jednou psal, nemíním zde mlátit prázdnou slámu.

Absolutně ale nechci, aby můj výchozí článek byl snad chápán za mou univerzální reakci proti NAPROSTO KAŽDÉMU, zavedenému či novému, kdo nabízí cokoli hodnotného na trhu v tomto odvětví. To bych musel být naprostý pitomec. Bránil jsem se „jen“ nefér praktikám namířeným vůči mé práci, a vysloveným nepravdám a klamavým výrokům vábícím laickou, nicnetušící veřejnost na trhu.

A jelikož jsem tento „trh“ sám v půli devadesátých let začal v Čechách a na Slovensku z naprosté nuly tvořit (neexistoval tu tehdy jediný broker, jediný web, jediná kniha či cokoli jiného komoditního), jsem pochopitelně na každou nepravost, na kterou vidím, velmi velmi sensitivní.

Je toho velmi málo, co bych si přál dodat nad rámec již napsaného článku;
proto pouze stručně a nadmíru adresně:

Všichni níže jmenovaní (jichž se toto MÉ OSOBNÍ varování specificky týká) jsou bez výjimky nedávnými studenty mých Kurzů, ve kterých se jako naprostí laici dozvěděli, co jsou komodity/opce/akcie. Během roku až dvou poté otevřeli své vlastní internetové stránky, kde se nazývají úspěšnými tradery s mnohaletými zkušenostmi a ve většině případů (zřejmě nevědomky) používají až humorně identický jazyk a výrazy, jež jsem je učil v Kurzu a nad kterými jsem v půli devadesátých let hloubal, jaký jim dát český název, do té doby neexistující.

Každý zkušenější obchodník odhalí jejich abstraktní fráze opisované z obecných knih a bullshit o zimách trávených na karibských plážích (o čemž se jim jen zdá), hned na první pohled. Ví, že od takových se žádných konkrétních rad a hodnotných informací nedočká, jelikož jim chybí SKUTEČNÁ PRAXE. To však nevědí a odhalit nedokážou nově příchozí elévové – a na právě takové mají tito rádoby geniální pedagogové políčeno.

Nechali byste své děti učit se řídit v autoškole, jejíž instruktor též ještě nemá řidičák? Anebo je nechali studovat cizí jazyk u někoho, kdo má jen několik málo lekcí náskoku před nimi? Tito mladí klučíci bez špetky praxe, hrající si na (do Karibiku pravidelně pendlující) obchodníky, totiž nedělají nic jiného – snaží se rychle nalákat naprosté laiky, dříve než je i oni prohlédnou.

Neskočte bezmyšlenkovitě na oblíbený trik jimi hlásané nutnosti nekonečného obchodnického vzdělávání se. Častěji než ne spíš než o opravdové vzdělání půjde o matení vaší nerozhodné mysli. Pro mě osobně znamená obchodování absolutně jednoduchý byznys, na který platí nejjednodušší možný přístup. Trhy se budou vždy pohybovat buďto nahoru, dolů anebo do strany. Pro mě to znamená, že na ně aplikuji své jednoduché Metody, proměním je v obchodní příkazy a zbytek svého dne chci věnovat něčemu jinému – HODNOTNĚJŠÍMU.

Svému obchodování se zřídkakdy věnuji víc, než hodinu denně. Někdy mohu chtít trhy naživo sledovat a hlídat si je sám (což v naprosté většině případů nechávám na svém FS brokerovi) – veškeré podstatné rozhodování však již bylo učiněno v oné mé jedné hodině.

Naprosto nyní netvrdím, že všichni by nutně měli obchodovat stylem, jako já.
Má-li vaše představa o obchodování podobu sedmihodinové seance strávené před monitory pozorováním trhů tick po ticku plus několik hodin navíc jejich analýzou, dopřejte si je. Pokud se vám však někdo snaží tvrdit, že je to nezbytnost, lže.

Sami musíte vědět, co je v obchodování vaším skutečným cílem. Zda obchodujete pro vlastní pocit, že obchodujete – a sedíte s očima nonstop přilepenýma na obrazovce (nemálo takových lidí opravdu existuje – bez legrace!), anebo proto, abyste získali zpět čas na věci, které opravdu toužíte dělat.

Já osobně bych neobchodoval, kdybych se vším nemohl být hotov za svou hodinku dvě. Můj čas mi totiž neúprosně odtikává a já nevím příslovečného dne, ani hodiny. Učím se se svým časem nakládat nadmíru uvážlivě, a rok od roku jsem v tomto ohledu na sebe čím dál víc náročnější.

Proč tohle celé píšu? Protože vím, že od nikoho jiného toto varování nepřijde. Stejně jako od nikoho dalšího nemůžete dostat osobní asistenci a vedení, co ode mne. Mé praktické obchodnické zkušenosti jsou v rámci Čech a Slovenska konzervativně řečeno výjimečné. A právě na nich stojí opravdová hodnota a proslulost mých Kurzů. Mohlo by mi to být celé jedno, protože VÍM, že dřív či později stejně skončíte u mě. Jsem ochoten si na to vsadit.

Mohlo by mi to být lhostejné. Ale není.

Tohle varování pochopitelně není o všech mých studentech, kteří se rozhodli
S DOBRÝMI ÚMYSLY pomáhat veřejně dál ostatním. Jsou takoví, kteří jsou v obchodování skutečně úspěšní, a/nebo se natolik zdokonalili v teorii určitého specifického segmentu obchodování, že představují opravdu věrohodný a hodnotný výukový zdroj. Takové respektuji a vážím si jich.

Varuji před jiným typem lidí – před nečestnými imitátory bez vlastní obchodnické historie, kteří své úspěšné praktické pozadí pouze klamavě deklarují. Vím co tvrdím – jako v branži zřejmě jediný totiž znám jejich historii, a vím též, že mnoho z nich tento fakt doslova děsí ve spánku. Jejich vlastní studentská emailová komunikace se mnou – TOLIK je usvědčující – zůstává ukryta v mých archivech; jsem férový chlápek, každému svému studentu garantující plnou anonymitu. I jim, přirozeně.

Avšak pouze do okamžiku, než mě kdokoli z nich osočí, že o nich lžu a/nebo mě autorizuje k jejímu zveřejnění. Je pro mě dobrou zábavou čekat, zda se k tomu kdokoli z nich odhodlá.

Má privátní (protože na jinou nemám právo) „černá listina“ a výše uvedené, opět mé ryze privátní varování se aktuálně týká těchto osob:
Petr Podhajský
Tomáš Nesnídal
David Pšenička
Jiří Mazur
Milan Nový.

S informacemi od těchto klučinů se totiž dostanete do mateřské školky burzovního obchodování. Obchodování, v jehož aréně se vás už nemohou dočkat ostřílení soupeři s obchodnickými doktoráty.

Koneckonců, z ničeho vznikne zase jen nic. Ex nihilo nihil fit.

Plus přirozeně varuji před jakoukoli anonymní webstránkou – pouze šílenec by obsah na takové mohl brát vážně.

——————————————

P.S.: Text článku se dotýká stavu vod českého rybníčku v oblasti privátního tradingu poplatných k datu jeho napsání, tj. roku 2004.

Od té doby se z branže některá jména nadobro ztratila, jiná přibyla, a ještě jiná stihla obojí. Nemám nejmenší zájem, motivaci ani chuť toto téma jakkoli aktualizovat.

Sami si zagooglujte a udělejte si svůj vlastní úsudek, KDO v branži existuje dodnes, bez potřeby inzerovat od internetu po tištěný papír a bez špíny na svých bedrech. KDO se udržuje při životě skrz dýchací přístroje neustálé, systematické reklamy, vychytané SEO a sofistikovaného marketingu (a třeba i podumejte proč). A KOMU nepomohla už ani žádná kyslíková maska.

Jedna věc je faktem – k dnešnímu dni mě NIKDO veřejně neosočil, že bych o nich ve svých textech uváděl nepravdu, k čemuž jsem KAŽDÉHO mnou jmenovaného veřejně vybízel. A stále vybízím.

Tom