Always look on the bright side of life

Písmo: A ++ A --

Rozkošný kousek geniálně jednoduchého – a třeskutě upřímného – marketingu dorazil z orienťácké Mekky těchto dní, švédského O-Ringenu.

Kdo není zabedněný, toho velmi znepokojuje, pokud ne přímo decimuje a/nebo na živobytí ohrožuje, vůkolní dlouhotrvající sucho. Nikdy by mě nenapadlo, že mi bude stačit pokosit zahradu jedinkrát za rok, kdy navíc budu muset číhat na stav po sporadickém dešti, aby mi vůbec kosa brala. Anebo že budu kdy potřebovat zalívat kout s kopřivami, abych si zachránil základ do bylinných koktejlů.

To když se koná každoroční svátek orienťáků v některém z koutů Švédska, tradiční O-Ringen, hostící vysoko přes 15 tisíc běžců plus další tisícovky doprovodu, pořadatelům i (zvětšiny stanujícím) účastníkům by se právě suchý týden šiknul, i kdyby mělo jít o jedniný takový týden v roce.

Jenže ve Švédsku v těchto dnech souvisle leje. Což je však dobrá věc nejen pro vysychající planetu, ale i – žádný div – pro běžce samotné. Jde jen o úhel pohledu.

A tak proč déšť férově nepřiznat do oficiálního promo videa z první etapy – či ještě víc: proč na dešti coby vítaném stavu nepostavit celý leitmotiv promo videa?

Nádherná PR práce, pořadatelé ze středošvédského Örnsköldsviku!

Konotaci směrem k horské branži není tak těžké nalinkovat. Před časem jsem ostatně podobnou věc udělal v souvislosti – namísto orienťáku – s golfem ve článku Upřímnost středisek: neutíkat před pravdou, z něhož se mi chce ocitovat:

Kde stojí psáno, že dlouhodobé tržby od spokojených zákazníků, přijíždějících s adekvátním očekáváním, nejsou lepší, než případné jednorázové ztráty (pokud vůbec nějaké) pramenící z konstantní upřímnosti?

Nicméně chytrý švédský orienťácký marketing-nemarketing, mám silně za to, že by naše nemoudrá vláda měla okamžitě přestat (povolovat) stavět další a rušit stávající a vůbec posílat k šípku všechny ty nesmyslné otrokářské montovny s betonovými plochami, dtto zbytečné další supermarkety, dtto žluté lány estébáckýho šmejda. A tak dál.

Oh well.

Řepa-snílek out

Viz také: Geolog Václav Cílek: Nedá se říct, co bude, ale hrozí sucho i povodně

Zdílet