Update + update

Písmo: A ++ A --

Život produkuje – chválabohu – tak pomálu jistého, že kdykoli se nějaká ta jistota vyklube, je hodna zaznamenání.

Za jednu z dobrých jistot považuju, že skutečný frajer zůstane frajerem, všemu a všem navzdory.

PetterPettera Northuga ani klopotný rok plný problémů a související okázalé nepřízně většiny těch, kdo dřív byli jeho nejhlasitějšími nohsledy, nepřipravil o kuráž do rebelství. Ve finiši pátečních štafet si dojel pro své na tomto falunském MS už třetí zlato s obligátním gestem, vyseknutým švédskému králi Carl Gustavovi před očima.

A své drzosti učí prase z Norska i kolegy v mančaftu. Chce se napsat: téměř štěstí, že Petterův hlavní norský sok Sundby se v tréninku odvařil tak, že se zatím na MS neobjevil, tedy ani ve štafetě. Pochybuju totiž, že by jakákoli síla zdvihla právě jeho prst pod nos. (Viz související texty Prase norský a Prase norský II.)

Jinou bernou mincí je, že svět zůstává spolehlivě nefér, a vždycky zůstane. Zde v kontextu přídělu sněhové nadílky skiresortům.

chinaTuzemské hory příliš měkkého prašanu za poslední dvě zimy nedostaly, co je to ale proti Kalifornii, která zažívá už čtvrtou suchou zimu v řadě, zejména střediska v jižních partiích hor Sierra Nevada.

Viz třeba dnešní homepage kalifornského China Peak nedaleko Fresna, které muselo uprostřed sezóny zavřít kvůli nedostatku sněhu. Zdaleka ne jako jediné v oblasti. (Ať si kterýkoli majitel byznysu zkusí představit 4 po sobě jdoucí etrémně nepříznivé sezóny.)

Zato slavný Vail se rochní v přílivech čerstvého suchého prašanu.

Jakoby na objednávku ve vailském údolí přestalo sněžit v únorové mezeře, kdy Vail hostil MS, a vzápětí se opět rozsypalo. Viz nejčerstvější promo vychloubačka ze včerejška. Za poslední týden obdržel Vail ¾ metru prašanu, od začátku sezóny už 6 metrů přírodní peřiny. (Update k výchozímu textu Svět není fér.)

Sdílet