Svět není fér

Písmo: A ++ A --
Sdílet

Prakticky všechna evropská neledovcová lyžařská střediska zůstávají beze sněhu a kdekdo v branži se s postupujícím časem čím dál víc, byť zatím skrytě, obává loňského Deja-vu. Jako by si nikdo nechtěl připustit, že historicky ty nejbídnější zimy (a že ta loňská taková byla) častěji než ne přichází v tandemu, než sólo.

Sorry-were-closed-signDruhá zlá sezóna v řadě za sebou už v oboru začíná oddělovat zrno od plev, třetí bývá smrtonosnou pro mnohé, nejen ty nejslabší.

Ne, že bych další mizernou zimu branži, natož sobě, přál.

Svatý Petr, který se v Americe zdržel přes Díkůvzdání a vypadá, že za louží zůstane i na Vánoce, očividně používá dvojí metr. Na tom imperiálním sněhem velkoryse neškudlí: všechna hlavní severoamerická střediska otevřela v listopadu tak, jak si naplánovala.

Reportáž z otevíračky Vailu (21.11.) je zde, tři dny nato obdržel Vail k poctivému půlmetru základu nových 60 cm suchého prašanu, viz první video. Toto pondělí napadl další půlmetr pro nové nefalšované prachové orgie, viz druhé video nastříhané kolegy až dnes, asi až když se vylyžovali do němoty. Aktuálně má Vail přes metr podkladu a celkově za dosavadní sezónu během necelého měsíce už napadly přes 3 metry sněhu.

V Evropě musí mít lyžaři evidentně nejmíň mamutí štěstí v lásce.

Listopadové prašanové orgie ve Vailu 24.11.2014, po 60 cm nadílce

Poslední (50 cm) nadílka prašanu ve Vailu z tohoto pondělí 15.12.2014


Sdílet