Letošní videosérie Aspenu demonstruje virtuózní variabilitu formátu při zachování konzistentního vzkazu

Písmo: A ++ A --
Sdílet

Bez nadsázky propagační skvost nazvaný Mysl, tělo a duše Aspenu (MTDA) jsem objevil už předloni, v jeho prvním roce.

Doslova jsem tehdy napsal: „Bez výjimky učebnicové příklady, jak by se horské středisko mělo/ mohlo s noblesou a přitom civilizovaně, s nijak nepřepísklou komerčností prezentovat: krátká stopáž v souladu se současnými trendy, neinvazivní muzika, oblast prezentují reální, s místem osobně spjatí lidi, kteří mají co říct a umí to říct: jejich projev má hlavu a patu, plus duši mezi tím.“

Nic, co bych chtěl po čase na svých slovech měnit a co by neplatilo i o letošní verzi stejnojmenné videosérie.

V době, kdy (nejen lyžařské) brandy skáčou od jednoho reklamního chytáku k druhému v často očividně zoufalé a marné snaze trvaleji zaujmout, aspenský marketing si hrdě jede roky svou vlastní lajnu.

Ale není to jen konzistenstnost, co v MTDA sérii oceňuju. Jde mi taky – a zejména – o koncept, do něhož letošní vzkaz zabalili.

Koncept, jenž nemohl být jednodušší, zapamatovatelnější a přímočařejší: „One.“

Jedna mysl, jedno tělo, jedna duše.

V marketingu cestovního ruchu jde o to zasadit co nejvíc semínek zájmu a posléze citlivě kultivovat výchozí vyslaný vzkaz, aby se co nejvíc těchto semínek zájmu uchytilo.

Stejné bezezbytku platí i pro marketing horských středisek, tam však nabývá důležitosti další unikátní element. Aspekt času.

Prezentovaný zkušenostní zážitek má ve střediskovém marketingu přehršel různorodých podob. Či by měl mít. Vždyť jak oslovit pankáčského chrtiče přespávajícího v karavanu na parkovišti a sčítajícího své trojciferné lyžařské dny v sezóně, jak nóbl městskou rodinu přijíždějící na týdenní dovolenou, a jak dvouhodinového ranního sportovce z okolí?

Jedním výstřelem?

Těžko. Takový nejspíš nezasáhne nikoho.

Čímž se dostávám k mazanému nastrukturování obsahu letošní aspenské videosérie pomocí konceptu „One.“

•  Pro ranní sportovce: jedna jízda
•  Pro víkendáře: jeden den
•  Pro dovolenkáře: jeden týden
•  Pro místní srdcaře: jedna sezóna

Třeskutě jednoduchý a přesto extrémně efektivní koncept přirozeně segmentující diváky podle titulku obsahu v závislosti na typu (délce) střediskového zážitku, jaký si přejí získat.

Semínko zájmu zasazené do správného typu půdy a prostředí s adekvátním marketingovým programem dodat mu podmínky pro to, aby se uchytilo a vyklíčilo v budoucí zákaznickou objednávku a následný vlastní střediskový zážitek.

Svěží, průkopnická marketingová mentalita aspenských. Jejich videoprojekt MTDA jim zraje jak kvalitní víno.


Související texty na téma videomarketing


Sdílet