Jde to – a ne, že ne. Orientační běh coby trendsetter úrovně sportovního TV přenosu

Písmo: A ++ A --

Jak očekáváno, krása. V Jeseníku dnes začalo ME v orienťáku.

Často a čím dál častěji slýchám stesky na bídnou kvalitu českého televizního (ČT sport) komentování přenosů ve sjezdovém lyžování (Vichnar – Holický), v běžeckém, zjm. laufů (Čapek – Petrásek), ale i biatlonu (zjm. R. Dostál). Sám tyto stesky sdílím a už roky automaticky přepínám na britský Eurosport, případně u ČT4 vypínám zvuk.

C’est la vie, jsem vděčnej za obrázky, o nichž se mi před lety nezdálo ani v nejtěžší horečce. Proč si je ničit diletantským blábolením.

Dnes v ČR začalo Mistrovství Evropy v OB pod už tradičně velkorysým pokrytím ČT sport.

Jak dřív, tak i dnes prakticky marginální sport může být příkladem zmiňovaným mainstreamovým sněhovým disciplínám v tolika ohledech: počínaje technickým zpracováním přenosu (online GPS tracking na trati s přenosem do OB mapy, bezdotykové ražení atd.), přes režii (ne náhodou světově proslulý rejža najímaný během na lyžích, biatlonem i laufy včetně skandinávských pan Karel Jonák pochází z orienťáku) až po expertní spolukomentování praktických orienťáků – Radek Novotný, Petr Béďa Klimpl, Tomáš Dlabaja, ale i všichni zpovídaní reproši.

Kdo chce nezaujatě vidět rozdíl přinejmenším třídy, uvidí.

Svátek OB pokračuje v Česku v týdnu.

V tomhle technologickém ohledu, žijeme v nádherné době.

CT sport ME OB

 

Tom Řepík
Expertní textař tuzemského horského byznysu.
Analyzuje PR trendy pro jednoho z globálních lídrů branže.
Marketingový mentoring | copywriting | krizová komunikace v oboru
[Kontakt]

Sdílet