Vail miluje Lindsey

Písmo: A ++ A --

Od minulého víkendu má svět novou ski-královnu. Nejúspěšnější lyžařkou všech dob se stala americká ikona a současně ambasadorka Vailu Lindsey Vonn. V italské Cortině vyhrála sjezd i Super-G a na kontě už má 63 vítězství ve SP, nejvíc v historii sportu.

lind1Že se dlouhodobě s depresemi bojující GF Tigera Woodse po strašidelném zranění kolene z roku 2013 plnohodnotně vrátí a bude schopná znovu vítězit, čekal asi málokdo. Já osobně ne. Rázem je Lindsey největší favoritkou pro sjezd i SG únorového MS v jejím domovském Vailu.

linds2Nejbohatší skiresort světa svou slavnou rezidentku zbožňuje. V noci tam její rekord připomínají neony, na tento týden středisko vyhlásilo soutěž o 63 sezónních Epic skipasů – nejžádanějšího lyžařského produktu planety – které na její počest rozdá.

 

Čím Franz Klammer pro Korutany, tím je Lindsey pro Vail. Řada vailských reklam vysílaných na newyorském Times Square i jinde prezentuje svou slavnou Linds.

Jiný typ vailské reklamy, zaměřený na nadstandardní výukový program nazvaný Ski Girls Rock! (Lyžující holky jsou nářez!), opět založený na personě Lindsey coby taháku prémiového produktu.

Když se vloni na jaře zotavovala z devastujícího úrazu, posadili ji vailští marketéři potají do okna pokladny a točili reakce zákazníků. Lindsey je děvče pro každou švandu.

Po vancouverské Olympiádě 2010, na níž vyhrála zlato a bronz, dostala od CEO Vailu Roba Katze dárek – jednu z nejlepších zdejších sjezdovek přejmenoval po Lindsey.

Tohle si nedovolí nikdo druhý. Když před letošní sezónou při slavnostním openingu zpovídal Simon Hobbs v živém vstupu na CNBC Roba Katze, šéfa Vailu, Lindsey se po svém přidala.

Týden nato k Lindsey do bytu přijela CNN. Mluvila o své rehabilitaci, vztahu s Tigerem, a jako správná ambasadorka nemohla světu neukázat kousek Vailu.

Upoutávka na dokument The Climb, který o jejím návratu natočil její hlavní partner Red Bull a půjde tuto neděli (25/1) na NBC.