Diamantový kovboj má 80

Písmo: A ++ A --

Nezaměnitelný Country Boy, Rhinestone Cowboy a Wichita Lineman, taky známý jako Glen Campbell z Arkansasu, velká country hvězda 60. a 70. let, přezouvá na devátý gumy.

Glen Campbell in 1975Ve svých glory days si stříhal hity s ostatními giganty své doby, třeba Frankem Sinatrou, Deanem Martinem nebo Beach Boys.

Posbíral několik zlatých gramofónků za album Gentle On My Mind.

Měl vlastní TV show, hrál ve filmech, natočil nepočítaně elpíček a starých dobrých malých singlů.

Jako správný kovboj se ve své tvorbě vyhýbal politice. Taky stihnul 4 manželky a 8 dětí; nechává na tomhle světě po sobě zřetelnou brázdu.

Slavit bohužel moc nebude, zdraví ho zlobí (diagnostikovaná AD). Obava kdekoho z nás při pomyšlení na vlastní stáří.

Oh well. C’est la vie.

Glen Campbell žil a tvořil v době i prostředí, které mám absolutně nejradší a jakkoli si jej idealizuju, zvolil bych si je k životu, mít tu možnost.

Takhle si GC budu doživotně pamatovat;

Rhinestone Cowboy (Rhinestone Cowboy, 1975). Existuje pěkná česká cover verze od Waldy s excelentní lyrikou, bohužel neznám od kterého textaře – slyšel jsem, že od Ivo Fischera, ale už nelze ověřit (To jsem já ten kovboj, 1976) Gentle On My Mind (1967), heyday jeho kariéry

Wichita Lineman a další hity na záznamu z Glenova koncertu v Sioux Falls, SD, 2001 (Věčná sláva vynálezu YouTube za tyhle poklady!)