Bye bye Mr. Timberline

Písmo: A ++ A --

Podle konzervativních odhadů oblyžoval za svůj život obvod zeměkoule, podle mínění jiných spíš dvakrát.

Když mu bylo 87, v jednom rozhovoru se ho ptali: Lyžuješ celý svůj život? – Ještě ne, odpověděl. A kdy už lyžování necháš? – Až mi zatlučou víko rakve. Dodržel slovo.

Se sjížděním začal mladý Henry ve svých dvanácti na vlastnoručně vyrobených dřevěných lyžích na mírných svazích oregonské třítisícovky Mt. Hood. Bylo to v roce 1936, ještě než tam postavili známou chatu Timberline.

Jeho celoživotní lyžařskou štaci přerušily jen dvě války, v nichž jako pilot letectva sloužil – druhá světová a pak ta v Koreji zkraje padesátých let.

mrtimberline3

Po návratu do civilu si prošel řadou povolání, z nichž většina souvisela s šancí být co nejvíc na sněhu: prodával lyžařské vybavení, asistoval pří vývoji vázání, vlekařil, učil lyžování. Později, když měl rodinu, živil se v Portlandu jako akciový makléř. Díky časovému posunu mezi Wall Streetem na východním pobřeží a Portlandem na západním byl schopen ve dvě odpoledne, jak burza zavřela, vyrazit s dětmi po škole na kopec. Často lyžoval jen tak v byznys obleku, s větrovkou přes.

V Oregonu jej málokdo znal jinak, než jako pana Timberlina.

mrtimberline2

mrtimberline1

Když bilancoval svůj lyžařský život, zamyslil se: „V průběhu let jsem zažil spoustu změn – na vlecích, lyžích, vázáních, botách… všechny vesměs k lepšímu. Jen když si vzpomenu na mladá léta, tehdy se na horách každý snažil chovat, jak nejlíp uměl. Tohle se dnes někam ztratilo.“

Před začátkem letošní zimy lyží nadobro nechal.

Henry Bendinelli aka Mr. Timberline; * 12.8.1924 – † 27.10.2015

Tom Řepík
Expertní textař tuzemského horského byznysu.
Analyzuje PR trendy pro jednoho z globálních lídrů branže.
Marketingový mentoring | copywriting | krizová komunikace v oboru
[Kontakt]

Sdílet