Světové prvenství Whistleru: Dík, že u nás nekouříte

Písmo: A ++ A --
Sdílet

Kanadský megaresort Whistler Blackcomb (WB) drží řadu superlativů. Je největším skiareálem severoamerického kontinentu, od dob zdejší Olympiády před 5 lety využívá nejmodernější infrastrukturu a platí si i nejspíš nejprofesionálnější personál v branži. Počátkem léta mu přibyl daší primát.

whistler-blackcomb-no-smoking31. května 2015, bezpochyby účelově na Světový den bez tabáku, se WB vyhlásil prvním skiareálem na světě, v němž je celoplošně zakázáno kouření. Nejen ve všech vnitřních prostorech, ale i kdekoli venku v rámci hranic přes 3300 hektarů rozlehlého resortu. Tedy i ve frontách na lanovky, na sjezdovkách, bikových trailech, na parkovištích, všech cestách, u barů a restaurací.

Zákaz kouření ve vnitřních prostorách svých objektů zavedlo už dřív mnoho středisek v Evropě i Americe; nicméně celoplošným zákazem (používání všech tabákových výrobků, e-cigaret, marihuany a odpařovačů) po kompletním území se Whistler Blackcomb stává světovým průkopníkem.

Návštěvníci si ve středisku nezapálí počínaje 1. červnem 2015, zaměstnanci dostali rok na přizpůsobení se – můžou kouřit ve vyhrazených prostorách.

Zákaz je v účinnosti druhý měsíc a stihl už vyvolat nemálo lamentování na téma ataků na osobní svobodu. Středisko oficiálně deklarovalo, že zákaz bude striktně prosazovat, kontrolovat a jeho porušení trestat zneplatněním skipasu.

Dva z pozoruhodného množství mistrovsky vyprodukovaných promo klipů střediska. Whistler Blackcomb od 2010 Olympiády disponuje pravděpodobně nejlepší filmařskou dílnou v branži.

Tom

Autor analyzuje marketingové trendy pro jednoho z globálních lídrů branže.
Profesně činný v oblasti marketingu horských resortů od roku 1997.
Poskytuje mentoring českým a slovenským lyžařským střediskům.
[Kontakt]


Sdílet