And The Beat Goes On

Písmo: A ++ A --

80+ by se dnes dožil zpěvák slavné popové dvojice Sonny & Cher z éry zvonových kalhot, ale taky náruživý lyžař Sonny Bono. Před lety se zabil při sjíždění na svazích kalifornského střediska Heavenly.

Sonny1Narodil se sicilským emigrantům v Detroitu. Brzy se přestěhovali do Kalifornie, kde Sonnyho uchvátil showbyznys.

Začínal jako mnozí další od píky; v roce 1964 si půjčil 200 dolarů, aby mohl nahrát se svou přítelkyní Cherilyn první společný singl „Baby Don’t Go“, jenž hned prolomil do hitparád.

Vzápětí se oba vzali a začali produkovat další hity, z nichž nejznámějšími jsou „I Got You Babe“ a „The Beat Goes On“.

Měli vlastní zábavný pořad v televizi.

V roce 1974 se rozvedli.

Cher po rozvodu pokračovala v úspěšné sólové dráze trvající prakticky dodnes; Sonny si otevřel několik restaurací, znovu se oženil, založil novou rodinu a začal kariéru v politice.

V roce 1988 se stal starostou kalifornského Palm Springs, v roce 1994 pak kalifornským senátorem za republikány. Proslul jako politik, co si ze sebe neváhal dělat legraci – podobně jako na pódiu ve dvojici s Cher, v níž hrál vždy toho hloupějšího.

sonny11Často jezdil lyžovat do kalifornských resortů okolo jezera Tahoe. 5. ledna 1998 ohlásila jeho rodina, která tehdy byla v Heavenly na zimní dovolené s ním, že se Sonny nevrátil. O pár hodin později našla patrola jeho tělo rozbité o stromy na kraji sjezdovky Orion. Sonny coby zkušený lyžař staré školy jezdil bez přilby. Bylo mu 62.

← Místo Sonnyho tragédie při okraji sjezdovky Orion v Heavenly resortu se stalo nadlouho poutním stanovištěm.
← Epitaf na Sonnyho náhrobku nese název jejich slavného hitu.

Osobně bych si takovou okamžitou smrt při něčem, co miluju, považoval hodně vysoko. Hned vedle skonu při odpoledním šlofíku anebo při sexu, nejlíp dobrovolném. Noste přilby.

Rok 1965, heyday pro Sonnyho s Cher. Mezi lety 64 až 66 zažila svůj jepičí život televizní hitparáda Shindig! na televizi ABC (později Disney TV); opanovat si jí stihli S+Ch.

https://www.youtube.com/watch?v=Te6gDAEoF8o

Tenhle megahit z jejich nejsilnějšího roku 65 odstartoval jejich glory days.

https://www.youtube.com/watch?v=BERd61bDY7k

Megahit takový, že ještě za Sonnyho života stihl svou parodii v geniálně ostrovtipném komixu Beavis & Butt-Head na tehdy ještě za sledování stojící MTV (1996).

https://youtu.be/C91WgKc541s

Sonnyho denní politický chleba na sklonku života, kdy byl kalifornským kongresmanem. Uměl na politické scéně šaškovat – to si přinesl z jejich TV show s Cher, kde „butt of a joke“ bylo jeho parketou po celou dobu exitence pořadu.

https://www.youtube.com/watch?v=xdyL2ow4kCU

Text: Tom Řepík, Foto: Google Images
Vyšlo v tištěném lyžařském magazínu SNOW 87
PDF odkaz na článek Sonny Bono: And The Beat Goes On

Sdílet