Denní skipas za tři tácy, sezónka přes pětapadesát. Oběživo je holt nutné nechat obíhat

v

od

Některé americké starosti by Čechoslováci mít vážně asi nechtěli.

Dlouho si na východním pobřeží US-and-A libovali, jak svěřepě vzdorují móresům vailského koncernu, zejména nákaze jejich napálených denních tarifů. Well…

Nevyhnutelné nadvládě vailských Borgů Nová Anglie prozatím odolává, nicméně ne tak cenovému virusu – ten už dávno poletuje azurem mrazivého severoatlantického luftu.

Podle právě zveřejněného ceníku vermontského Stowe se tamní skijeři mohou těšit z denní sazby $124 – přičemž (na rozdíl od vailského Epicu) jejich sezónka stojí macatých $2,313. Goodness me.

Jak vidno z čerstvého střediskového ceníku, nijak netřeba prý šetřit ani na dětech či seniorech. (Však taky ti druzí celý produktivní život spíš pomáhali přifukovat bublinu na Wall Streetu, než že by hákovali v Amazonských balírnách. A jejich vnoučata totéž nejspíš čeká, tož co.)

Stowe price list 2016 2017

Magickou trojcifernou hranici ve Stowe překročili před dvěma sezónami a nejspíš nadobro. Od počátku milénia urazila jejich denní sazba pozoruhodný kus cesty od $56 ke $124. (Kolik je to procent si spočítat netroufám, moje matematyka se podobat té Kopčemově: jeden, dva, hodně.)

Stowe price history

V ceně není zahrnuto jednorázových 5 babek za pořízení nevratné RFID karty, americké reálie, k jejíž duplikaci by tuzemské resorty měly co nejdřív najít příslovečné koule a začít si tak připravovat podmínky pro vytváření si funkční zákaznické databáze.

Pak už zbývá naučit se s ní inteligentně pracovat.

Tom Řepík
Expertní textař tuzemského horského byznysu.
Analyzuje PR trendy pro jednoho z globálních lídrů branže.
Marketingový mentoring | copywriting | krizová komunikace v oboru
[Kontakt]