Načasování MOC/limit příkazů

Písmo: A ++ A --
Sdílet

(Q)
Tome kdy je „kritická“ doba pro zaslání MOC příkazu (anebo limit příkazu) před close?

(A)
Předpokládám, že mluvíš o online obchodování – tedy zaslání příkazu z online platformy. Velmi to závisí na Burze, a též na brokerské firmě, potažmo její platformě. U elektronických kontraktů, čistě teoreticky, bys mohl příkaz zaslat doslova pár vteřin před sirénou, a stále dostat plnění. V pitových trzích, jak již jsem zmínil, hodně záleží na Burze a kvalitě online platformy.

Například v případě CBOT se tvůj příkaz z platformy dostane přímo z tvého počítače k rukám příslušného floor tradera (či jeho asistenta). Jediné, co s ním floor trader potřebuje udělat, je akceptovat jej, a okamžitě exekuovat. Pokud není zrovna zaneprázdněn vyřizováním jiných příkazů, vyřídí tvou věc rychle. Častěji než ne má však ruce plné příchozích příkazů odjinud (poslední čtvrthodina před sirénou bývá u řady trhů mnohdy nejhektičtější částí seance), a v tom případě budeš muset čekat, než na tebe přijde řada.

Tudíž, jakkoli bych si mohl stát za tím, že 5 minut před sirénou by až na vzácné výjimky měl vždy být můj MOC či limit exekuován, každému svému studentu radím (a sám tak činím) posílat poslední příkaz (tedy i MOC) nejpozději 15 minut před sirénou. Za dlouhé roky své praxe si nepamatuji, že by mi kdy takový zůstal nevyřízen.

Tom


Sdílet