Světové divy lyžovaní sní krocana v Killingtonu

Písmo: A ++ A --

Severovýchodní roh Států, též známý jako Nová Anglie, se na letošní lyžařskou otevíračku o víkendu Díkůvzdání těší jak už dlouho ne. Po čtvrtstoletí se sem v listopadu vrátí Světový pohár.

Killington hostí o víkendu 26. až 27. listopadu SP ve slalomu a GS žen. Oba závody se pojedou na tamní černé sjezdovce Superstar Trail, kterou killingtonští nechávají jako mogulovou stěnu. Sjezdovka je vybavena masivním zasněžovacím systémem, jedním z nejsilnějších v resortu.

Killington Superstar trail

Takhle se na sjezdovce ještě lyžovalo na přelomu května a června, kdy Killington v mizerné sezóně, nejhorší za dekády, přesto vykazoval 190+ dní provozu;

Killington late may

Killington june

Že Killington, odjakživa přezdívaný The Beast, zavírá provoz poslední na východním pobřeží, naznačuje i tenhle pozoruhodný inzerát střediska ze 70. let;

Killington ad 1979

Naposledy byl v okolí SP v roce 1991 ve Watterville Valley, kdy tehdy vyhrál GS Alberto Tomba. Bylo to v roce, kdy velký globus získal – jak ten čas pádí – ublížený Rakušák, co vzal roha do Lucemburska, Marc Girardelli.

Apriorní favoritkou obou listopadových závodů nemůže být nikdo jiný, než talent století, Mika Shiffrin. Takhle to po prosincovém utrženém koleni v únoru zkoušela zas na plnej knedlík.

https://youtu.be/37HtpPpdvp0

V Killingtonu jsou cimprlich na kdeco, i na manžestr. Takhle prý tamní šéf střediska Mike Solimano kontroluje štráfky. Pořádek musí byt, tak je to spravne.

https://youtu.be/BpUihjC4ShU

Tom Řepík
Expertní textař tuzemského horského byznysu.
Analyzuje PR trendy pro jednoho z globálních lídrů branže.
Marketingový mentoring | copywriting | krizová komunikace v oboru
[Kontakt]

Sdílet